Památník Tomáše Bati © 2024.

Komentované prohlídky út–ne 09:30h–17:30h

, Provozní výjimky
Nyní zavřeno

Památník Tomáše Bati a zlínská radnice se zahalí do modra

Pozvánka
kredit: Petr Willert

18. dubna 2024

Dvě zlínské dominanty – Památník Tomáše Bati a historická budova radnice – se v úterý 30. dubna večer zahalí do modra. Statutární město Zlín se slavnostním nasvícením rozhodlo zapojit do celonárodní připomínky jedné z nejdůležitějších událostí v historii samostatné České republiky, kterou byl 1. května 2004 vstup do Evropské unie.

„V úterý 30. dubna po setmění nastane ten správný okamžik k nasvícení obou městských dominant a v případě radnice potrvá i ve středu 1. května. Na budově radnice se současně objeví modrá vlajka Evropské unie,“ uvedl primátor Jiří Korec s tím, že nasvícení obou reprezentativních budov je nevšední způsob, jak lidem připomenout významný milník českých dějin.

„Kolemjdoucí uvidí známé stavby v nestandardní podobě. Vznikne tím i příležitost k pořízení atraktivních snímků, což, jak věřím, ocení nejen profesionální fotografové,“ dodala náměstkyně primátora pro kulturu Martina Hladíková.

V případě Památníku Tomáše Bati se unikátní pohled na modře zářící památku naskytne v čase 20:20, který symbolizuje letošní dvacetileté výročí. Nasvícení potrvá do 22:00.

„Modrý Památník je jednou z novinek letošní sezóny. Neobvyklá nabídka bude pokračovat také 1. května, kdy se uskuteční komentované prohlídky s bezplatným vstupem. Tato akce už je spojená s baťovským Prvním májem, ale kdo bude chtít, může ji pojmout i jako oslavu vstupu republiky do EU,“ uvedla náměstkyně primátora Martina Hladíková.

Z akce budou pořizovány fotografie.

Podobné články

Zobrazit