Památník Tomáše Bati © 2024.

Komentované prohlídky út–ne 09:30h–17:30h

, Provozní výjimky
Nyní zavřeno

Nový projekt Baťův region vás provede místy s baťovským odkazem

Aktualita
zdroj: Baťův region

03. dubna 2024

Pod taktovkou destinační společnosti Zlínsko a Luhačovicko vznikl nový web pro turisty s názvem Baťův region. Jeho prostřednictvím můžete přehledně prozkoumat baťovská místa na Zlínsku – od Baťova mrakodrapu až po Baťův kanál. Nechybí samozřejmě ani Baťův Památník. Na stránkách najdete kromě tipů na výlety i sezónní novinky.

„Zlín díky odkazu Tomáše Bati vždy ztělesňoval českou variantu amerického snu o úspěchu. Moderní podoba města vznikla díky Baťovi na rýsovacích prknech nejlepších architektů a urbanistů své doby,“ říká primátor města Zlína Jiří Korec, který zároveň dodává: „Zlín je město postavené na zdánlivě utopistické myšlence, že může existovat místo, kde jsou práce a život v souladu. Jak se to povedlo realizovat, můžete posoudit na vlastní oči z vyhlídky 21. budovy takzvaného Baťova mrakodrapu. Z terasy nakouknete nejen do celého továrního areálu a centra města, ale jistě vás zaujme i pohled na typické cihlové baťovské domky rozeseté v zeleni po stráních. Mezi dominanty Zlína patří obnovený Památník Tomáše Bati, architektonický skvost mezinárodního významu, ve vile Tomáše Bati se zas koná řada zajímavých akcí. Jsem rád, že jsme součástí projektu, který turistům představí všechna baťovská místa na jedné platformě,“ dodal primátor.

Největší přínos projektu spočívá v tom, že spojili síly zástupci veřejného i soukromého sektoru všech organizací, které se baťovskému fenoménu věnují. Společně tak veřejnosti představují téma uceleně a atraktivní formou. Turisté a výletníci už nemusí dohledávat informace na různých místech, ale mají je k dispozici v jednom online rozcestníku. Do projektu se zapojily jak provozovatelé turistických cílů – Zlínsko a Luhačovickoturistické a informační centrum Zlína, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, 14|15 Baťův institut – tak i instituce, kterým je baťovské myšlení a podnikání vlastní (např. Univerzita Tomáše Bati s Informačním centrem BaťaZlínský architektonický manuál, Obchodní dům Zlín, hotel Tomášov, aj.)

Kromě webu je připraven i papírový průvodce Baťova regionu. Brožura je k dostání v Infopointu Památníku, v městském informační na turistickém středisku na radnici a postupně se objeví i v dalších informačních centrech a na recepcích hotelů.

Více informací najdete na batuvregion.cz a na stejnojmenném facebookovém profilu.

Podobné články

Zobrazit